Reklama
  • Piątek, 5 sierpnia 2016 (15:00)

    Jak poradzić sobie z bólem barku?

Moja siostra kilka miesięcy temu podczas wypadku rowerowego dotkliwie uderzyła barkiem o drzewo. Najpierw powstał krwiak, a teraz stale dokucza jej ból barku. Jest on tak dotkliwy, że nie może podnosić ręki, ma też trudności z ubieraniem się. Jak można jej pomóc? Justyna z Przemyśla

Reklama

«Siostra powinna udać się do ortopedy. Bark to skomplikowany staw, a jego urazy czasem kończą się bólem i opisanymi przez Panią przykurczami. Wtedy konieczna jest długotrwała i żmudna rehabilitacja. « Lekarz skieruje siostrę na badanie USG lub rezonans stawu barkowego. Musi bowiem sprawdzić, czy doszło do wysięku płynu i jak rozległy obszar obejmuje stan zapalny. Od tego zależy, czy siostra będzie mogła zacząć od razu rehabilitację, czy też poddać się ope racji barku. Jeśli zabieg nie będzie konieczny, chora musi rozpocząć ćwiczenia usprawniające zablokowany bark.

Trzeba to zrobić pod okiem rehabilitanta. Lekarz przepisze jej maści oraz środki przeciwbólowe, które pozwolą wykonywać ćwiczenia. Może się okazać, że do ich zrobienia potrzebna będzie pomoc kogoś z rodziny.

Na żywo

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.