Zlikwiduj zmęczenie zwiększ swoją wydajność

Żyjemy w czasach, w których robimy kilka rzeczy jednocześnie. Pracujemy na etacie, jednocześnie prowadząc własne firmy, wychowujemy dzieci i realizujemy się zawodowo, do tego pomagamy bliskim. Doba robi się za krótka. Jak sobie radzić ze zmęczeniem i dawać radę?

Skup się, to nie takie trudne

Rozprasza nas tak wiele. Niemalże z każdej strony gra muzyka, błyskają światła, palą się bilbordy, dlatego nikogo nie dziwi, że skupienie uwagi może być problematycznym zadaniem dla niektórych osób. Dotyczy to również dzieci, które mają wszystkich bodźców po prostu za dużo. Co wtedy?

W jaki sposób można trenować mózg?

Wiele się mówi o dbaniu o zachowanie sprawności fizycznej, ruchu, a także przestrzeganiu zdrowej diety. Niestety, nie tak często słyszy się o ćwiczeniach dla mózgu, które umożliwiają zachowanie sprawności umysłowej. Co ciekawe już tylko jedno ćwiczenia każdego dnia jest w stanie sposobowa zdecydowaną zmianę.

Tętniak mózgu – tak trudno go rozpoznać

Wśród wielu chorób ciężkich do rozpoznania występuje również tętniak mózgu. Większość chorych nie zmaga się z żadnymi skutkami ubocznymi, pojawiają się one dopiero po jego pęknięciu.

Jak poprawić umiejętność koncentracji?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób skarży się na problemy z koncentracją. Problem ten mają już w zasadzie wszystkie grupy wiekowe: od dzieci, poprzez młodzież i studentów, osoby dorosłe czy w końcu osoby starsze.