Reklama
 • Poniedziałek, 7 października 2013 (09:10)

  Odczucie odprężenia, ciepła, „naładowania baterii” i pozbycia się z ramion ciężaru - to pierwsze wrażenia osób, które poddały się terapii czaszkowo-krzyżowej. Ta metoda rehabilitacji może pozbawić nas wielu schorzeń różnego pochodzenia – bólów kręgosłupa i stawów, napadów migreny, żylaków.

  Czytaj więcej Komentarzy:4
 • Poniedziałek, 7 października 2013 (09:06)

  Może świadczyć o płaskostopiu poprzecznym, które może rozwinąć się w każdym wieku lub o przeciążeniu struktur śródstopia np. chodzeniem na szpilkach.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 4 października 2013 (11:00)

  Klikanie myszką spowodowało cieśnię nadgarstka albo łokieć tenisisty? Ktoś siadając przy biurku skręcił kolano? Potrącenie w tłumie skończyło się rehabilitacją? Kręcisz głową z uśmiechem – takie urazy się nie zdarzają. Nic bardziej mylnego. Duża część urazów narządu ruchu powstaje w czasie zwykłych, codziennych czynności. Co nie znaczy, że przez to są one mniej uciążliwe.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 3 października 2013 (09:00)

  Mój mąż ma problemy ze stopami. Narzeka na pieczenie i ból pięt, zwłaszcza wieczorem. Podejrzewamy, że to objawy, świadczące o ostrogach piętowych. Czy to prawda? Janina z Poronina

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 3 października 2013 (09:00)

  Większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, co jest niekorzystne z fizjologicznego punktu widzenia.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 27 września 2013 (09:05)

  Lekarz neurolog skierował mnie na zabieg punkcji lędźwiowej. Czy to coś poważnego? Kiedy konieczny jest taki zabieg? Patrycja z Krakowa

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 23 września 2013 (10:06)

  Pojawia się przeważnie podczas lotów w kierunku równoleżnikowym (wschód-zachód). Czujemy zmęczenie, mamy problemy z koncentracją, bóle głowy, a nawet migreny.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 20 września 2013 (12:00)

  Wykryto u mnie chorobę o nazwie kręcz szyjny. Dostałam leki (m.in. Myopam, Aglan). Byłam też w szpitalu na zabiegu i zostałam zakwalifikowana do leczenia toksyną botulinową. Jak na razie, mój stan zdrowia poprawił się tylko trochę. Czy takie leczenie było właściwe? Może są inne metody? - pyta Sylwia z Kętrzyna.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 19 września 2013 (12:00)

  Jak działają Naklejenie taśm po budza tzw. zakoń czenia Ruffiniego, tj. receptory czucia głę bokiego, a ból się się zmniejsza lub ustępu je. Zwiększająca się przestrzeń między skórą właściwą a powięzią (błoną osłaniającą mięśnie) sprawia, że prędkość przepływają cej limfy rośnie, usuwane są zastoiny, sta ny zapalne, krwiaki. Poprawa mikrokrążenia wzmaga procesy biologiczne, chemiczne i fizyczne w ciele. Ta naturalna metoda samoleczenia pomaga mięśn

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 18 września 2013 (11:05)

  Generalne porządki czy praca na działce bywają przyczyną przeciążeń. Sprawdź, jak możesz sobie pomóc. Radzimy co zrobić, gdy boli cię kark, masz zmęczone, opuchnięte nogi i jak pospieszyć na ratunek obolałemu krzyżowi!

  Czytaj więcej Komentarzy:0