Reklama
 • Czwartek, 11 grudnia 2014 (14:10)

  Często w czasie codziennych zajęć nieświadomie mu szkodzimy. Wystarczy jednak wprowadzić drobne zmiany, by zapomnieć o łamaniu w krzyżu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 11 grudnia 2014 (13:05)

  Ostatnio zauważyłam, że gdy bardzo się zdenerwuję, bardzo trzęsą mi się ręce. Niepokoję się, czy to nie początek jakiejś choroby? - przyznaje Elżbieta z Warszawy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 5 grudnia 2014 (13:00)

  Każdy zabieg medyczny można przeprowadzić bez bólu. Masz prawo do znieczulenia.

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Piątek, 5 grudnia 2014 (08:05)

  Ostry ból zjawił się nagle. Przeszył policzek, sparaliżował połowę twarzy i ustąpił. Ataki powtarzały się

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 1 grudnia 2014 (09:05)

  Przełom, jakiego dokonali niedawno polscy lekarze, można porównać tylko z wylądowaniem człowieka na Księżycu. Opracowana przez nich nowatorska metoda postawiła na nogi mężczyznę, który był sparaliżowany i któremu nikt nie dawał nadziei na chodzenie. 4 lata temu Dariusz Fidyka (40) został napadnięty przez byłego męża swojej narzeczonej. Bandyta zadał mu nożem kilka ciosów w plecy. Pan Dariusz przeżył, ale od lekarzy usłyszał, że już nigdy nie będzie chodził. Jego rdzeń kręgowy został przerwany.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 26 listopada 2014 (15:05)

  W Polsce rozprzestrzenia się bakteria odporna na większość antybiotyków. Przypuszcza się, że pałeczką zapalenia płuc Klebsiella pneumoniae „New Delhi” zarażonych jest kilkaset osób. Mikrobiolodzy uważają, że samo bycie nosicielem nie jest niebezpieczne. Jeśli jednak Klebsiella, bezinwazyjnie bytująca w przewodzie pokarmowym i na skórze, dostanie się do innych organów, wywoła komplikacje zdrowotne, łącznie ze śmiertelną sepsą. Skąd te zmutowane zarazki? Niepodatne na l

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 25 listopada 2014 (13:05)

  Zaburzenia pamięci to dopiero początek tej ciężkiej, podstępnej choroby, na którą cierpi w Polsce ok. 250 tys. osób. Jak szybko postępuje i na co trzeba się przygotować?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 24 listopada 2014 (10:05)

  Wieczorem pani Weronika miała lekki niedowład ręki. Opadł jej kącik ust, bolała ją głowa, ale rano po objawach nie było śladu. Kilka miesięcy później poczuła się źle, zaczęła tracić oddech i osunęła się na podłogę. W szpi talu rozpoznano udar mózgu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 21 listopada 2014 (12:05)

  O zapaleniu nerwu trójdzielnego. O problemach ze stawem żuchwowo-skroniowym (np. zwichnięciu tego stawu). O zmianach w kręgosłupie szyjnym. Co robić? Doraźnie pomoże Ci przykładanie ciepłego okładu i zażywanie tabletek z magnezem. Jeśli mrowienie nie minie, idź do neurologa. Powinnaś zrobić rezonans.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 20 listopada 2014 (13:00)

  Wahania ciśnienia i zmienna jesienna aura nasilają ataki bólu. Oto rady, jak przejąć nad tym kontrolę.

  Czytaj więcej Komentarzy:0