Reklama
 • Poniedziałek, 17 listopada (11:05)

  Od ich kondycji zależy bardzo wiele. Dlatego przyjrzyj się, co im może dolegać.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 14 listopada (14:05)

  Marianna zawsze planowała na jesień mnóstwo atrakcji. Uwielbiała tę porę roku, zwłaszcza sobotnie wyjazdy z mężem na grzyby. W tym roku jednak wolała zostać w domu, wymawiając się rozmaitymi dolegliwościami. Mąż nie dowierzał, bo zwykle była uosobieniem witalności, ale gdy 45-latka nagle zachwiała się po wstaniu z sofy, zaniepokoił się nie na żarty. – Co ci właściwie jest? – zapytał.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 7 listopada (10:00)

  Mój syn w wieku 29 lat niespodziewanie zachorował na padaczkę. Bierze leki, ale bez skutku. Słyszałam, że są leki nowej generacji. Niestety, mój syn nie ma ubezpieczenia. Czy mimo to należy mu się takie leczenie? - pyta Katarzyna z Koła.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 7 listopada (10:00)

  O co chodziło w tej głośniej niedawno akcji, podczas której wszyscy polewali się wiadrami wody? - chce wiedzieć Olga z Podkarpacia.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 5 listopada (11:05)

  Jest nadzieja, że osoby, które w wyniku przerwania rdzenia kręgowego zostały sparaliżowane, odzyskają władzę w kończynach. Nadzieję tę dają badania i eksperymenty naukowców z Politechniki Federalnej w Lozannie przeprowadzone pod kierunkiem Grégoire Courtine.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 4 listopada (08:05)

  To mit, że starsi ludzie potrzebują mniej snu niż młodzi. Faktem jest jednak, że śpią krócej, a sen nie przynosi im tak głębokiego wypoczynku, jak kiedyś. Ale jego jakość można poprawić!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 3 listopada (12:05)

  Podczas snu wiele narządów, m.in. mózg, gruczoły płciowe i wątroba, pracuje pełną parą. Dużo pracuję, chodzę spać bardzo późno, rano pobudzam się kawą. Zauważyłam, że zapominam o ważnych rzeczach. Czy to z powodu krótkiego snu? - pyta czytelniczka. To prawdopodobne. Rzeczywiście naukowcy z uniwersytetu w Oxfordzie udowodnili w swych badaniach, że zaburzenia snu (niedobory, kłopoty z zasypianiem, wybudzanie się w nocy) powodują kurczenie się mózgu! Dotyczy to aż 3 jego płatów

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 października (13:00)

  Kto by pomyślał, że ten aromatyczny, brązowy proszek, którym posypujemy naleśniki czy doprawiamy kawę, może mieć korzystny wpływ na nasz układ nerwowy... A jednak!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 28 października (08:00)

  Choroby demencyjne (tj. otępienne), powodujące pogorszenie zdolności intelektualnych w połączeniu z upośledzeniem pamięci, stają się dla współczesnej medycyny coraz większym wyzwaniem. Chorych przybywa w błyskawicznym tempie. Szacuje się, że w roku 2050 będzie ich na świecie 300 milionów. Aż 2/3 zachorowań to alzheimer, jak dotąd nieuleczalna i postępująca choroba neurodegeneracyjna prowadząca do śmierci pacjenta. Po raz pierwszy

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 24 października (08:00)

  Dziś już wiadomo, że podczas snu mózg intensywnie pracuje, uruchamiając specjalne „kanały”, którymi usuwa toksyczne substancje. Sieć tych kanalików to układ glimfatyczny. Niedawno naukowcy zaobserwowali inne ciekawe procesy zachodzące w mózgu podczas snu. Zauważono, że istnieje zależność między procesem uczenia się i zapamiętywania oraz snem. U gryzoni, które po godzinie ćwiczeń i treningu miały możliwość snu, mocniej roz

  Czytaj więcej Komentarzy:0