Reklama
 • Środa, 7 października (11:05)

  Może to być objaw schorzenia zwanego zespołem niespokojnych nóg. Potrafi ono nieźle uprzykrzyć życie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 6 października (10:05)

  Coraz więcej osób w podeszłym wieku zapada na tę nieuleczalną chorobę. Badacze porównują umysł dotkniętych dolegliwością do niezapisanej kartki... Czy możemy się przed nią ustrzec? Okazuje się, że tak! Jak? Róbmy wszystko, by mózg nie leniuchował!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 2 października (15:05)

  W jakim celu wykonuje się badanie? Elektroneurografia (w skrócie ENG) służy sprawdzeniu przewodnictwa nerwowego oraz aktywności nerwów na podstawie ich reakcji na kontrolowane bodźce elektryczne. To badanie jest zalecane w sytuacjach, gdy występują objawy uszkodzenia nerwów obwodowych lub gdy lekarz podejrzewa u chorego miastenię (tj. chorobę rzekomoporaźną). Jak należy przygotować się do elektroneurografii? W dniu badania należy dokładnie

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 25 września (13:05)

  Kręgosłup szyjny często ulega przeciążeniom i mikrourazom. Skutkiem są bóle karku. Najłatwiej o nie, gdy przez kilka godzin dziennie trzymamy głowę w niewłaściwej pozycji, np. przy szydełkowaniu. Kark i szyja bolą też, gdy śpimy na źle dobranej poduszce. Może pojawić się wtedy drętwienie ręki lub ból z tyłu głowy. Także ciągły stres może spowodować silny przykurcz na karku czy ból potylicy, nasilający się przy pochylaniu głowy do przodu i tyłu. Niezależnie od rodzaju p

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 18 września (15:00)

  Zapobieganie tej chorobie nie jest możliwe, bo wciąż nie są znane przyczyny degeneracji neuronów w istocie czarnej. Wiadomo jednak, że odpowiednia dieta i ruch mogą chronić komórki mózgowe.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 10 września (08:00)

  Dyskopatia lędźwiowa to schorzenie powodowane m.in. przez siedzący tryb życia.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 7 września (14:06)

  Zdjęcie rtg kręgosłupa lędźwiowego mojej mamy wskazuje na esowate skrzywienie ze zwężonymi przestrzeniami międzytrzonowymi z odczynem wytwórczym. Proszę o wyjaśnienie. Wiesława z Poznania.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 3 września (11:05)

  Dolegliwości w dolnym odcinku kręgosłupa to jedna z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza. Kłopotów łatwo się nabawić. Powodują je przeciążenia w wyniku codziennych czynności. Oto metody, które pomagają wrócić do formy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 3 września (08:00)

  Mimo codziennych obciążeń wcale nie muszą nas boleć! Sprawdź, jak o nie zadbać, by długo nie dokuczały.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 2 września (13:05)

  Dźwiga ciężar całego tułowia. Trudno się więc dziwić, że czasem niedomaga.

  Czytaj więcej Komentarzy:0