Reklama
 • Piątek, 10 lipca (13:05)

  Przeciągi, wielogodzinne prowadzenie samochodu, spanie w niewygodnej pozycji, np. w autokarze – niektóre wakacyjne sytuacje mogą wywołać przykre dolegliwości karku. Gdy tylko się pojawią, trzeba działać!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 7 lipca (08:05)

  Kiedy łamie nas w lędźwiach, zwykle sięgamy po przeciwbólowe żele lub ciepły termofor. Warto jednak wypróbować metody, które przyniosą ulgę na dłużej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 30 czerwca (08:05)

  Ćwiczenia i rehabilitacja to podstawa. Leki przeciwbólowe i rozgrzewające okłady przyniosą ulgę tylko na chwilę.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 29 czerwca (08:00)

  Ból pomoże złagodzić akupunktura. Badania kliniczne sugerują, że akupunktura może zredukować bóle różnego pochodzenia. Z tego względu w przypadku osób, u których nie sprawdziły się ćwiczenia korekcyjne czy leki, zaleca się wykonanie akupunktury. Podnoszenie ciężkich przedmiotów nasila bóle. Generalnie tak, ale wszystko zależy od sposobu, w jaki podniesiemy ciężar. Ważne! Przy schylaniu się, najlepiej jest kucnąć i trzymać głowę uniesioną oraz mieć

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 26 czerwca (13:06)

  Za proces myś lenia odpowiada kora mózgu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 26 czerwca (13:05)

  Chciałam się podnieść z fotela, ale opadłam z jękiem z powrotem. Ból w dolnej części kręgosłupa uniemożliwił mi ruchy i łzy napłynęły mi do oczu. Danuta Lewicka, 45 l., Toruń.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 22 czerwca (14:05)

  U mojego dorosłego syna zdiagnozowano schizofrenię. Od kilku lat ma trudności, zamyka się w sobie, prawie nie wychodzi z domu. Czy ma szanse wyzdrowieć? Anna z Poznania.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 22 czerwca (13:05)

  O czym to świadczy? Nagły może sygnalizować pęknięcie tętniaka. Pojawiający się okresowo jest skutkiem napięcia mięśni odcinka szyjnego. Ból może się też wiązać z niedoborem magnezu. Co robić? Jeśli ból jest silny, idź do lekarza rodzinnego po skierowanie na badania obrazowe. Gdy ból jest mniej nasilony, bierz magnez z witaminą B6.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 22 czerwca (13:00)

  Kiedy się zdenerwuję, zaraz muszę iść do toalety. Nawet nie wychodzę z domu, jeśli nie jestem pewna, że będę mogła w każdej chwili skorzystać z toalety. Czy jest na to jakieś lekarstwo? Maria A. Szydłowiec

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 22 czerwca (08:00)

  To nie mit, dzieci z autyzmem bywają geniuszami. Jednak ich codzienność to walka o zrozumienie, nawet najbliższych.

  Czytaj więcej Komentarzy:0