Reklama
 • Środa, 20 sierpnia (13:00)

  Mam gruczolaka przysadki mózgowej prolactinoma, o wymiarach 23x13x19. Lekarz namawia mnie na operację. Słyszałem, że w Warszawie jest Centrum Gamma Knife, gdzie wykonuje się takie operacje w ramach NFZ. Czy to prawda? Czy zdecydować się na zabieg? Sławomir K., Szczecin

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 8 sierpnia (14:05)

  To zdarza się dość często – upadek z roweru czy deskorolki, podparcie się na wyprostowanej dłoni i... obrzęk nadgarstka oraz ból, który na ogół bagatelizujemy, bo nie jest duży. Z czasem jednak ból pojawia się, gdy np. coś chwytamy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 7 sierpnia (14:05)

  Miesiąc temu zacząłem biegać, ale bolą mnie kolana i kręgosłup. Czy robię coś nie tak? Marek z Torunia

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Czwartek, 7 sierpnia (08:05)

  Czy przy chorobie lokomocyjnej warto zaklejać wnukowi pępek plastrem? dopytuje Karolina z Torunia

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 6 sierpnia (13:00)

  Częstą przyczyną demencji jest zwężenie tętnic szyjnych zaopatrujących mózg w krew. Niezbędnym badaniem jest więc USG dopplerowskie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 1 sierpnia (15:00)

  W leczeniu choroby Parkinsona wykorzystuje się przezczaszkową stymulację magnetyczną mózgu. Jest to seria zabiegów polegających na od- działywaniu na niego silnym polem elektromagnetycznym. Jest to metoda nieoperacyjna, stosowana bez narkozy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 1 sierpnia (13:05)

  Na pobudzaniu określonym bodźcem receptorów narządów zmysłów. Chodzi o badanie potencjałów wzrokowych (ocena od siatkówki do kory wzrokowej), badanie potencjałów słuchowych (ocena połączeń między uchem wewnętrznym a korą płata skroniowego) i badanie potencjałów czuciowych (ocena połączeń między zakończeniami czuciowymi w skórze a odpowiednim obszarem kory czuciowej mózgu). Metoda ta znajduje zastosowanie w badaniach układu nerwowego, chorób oczu i pobudzaniu narządu słuchu. Czy trz

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 1 sierpnia (12:00)

  Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa prowadzą do dolegliwości bólowych, zwykle w odcinku lędźwiowym.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 31 lipca (08:05)

  Najnowszy aparat rezonansu magnetycznego jest cichy i ma okole (otwór, w którym znajduje się pacjent) o 10 centymetrów większe, niż poprzednie urządzenia.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 31 lipca (08:05)

  Pozwala wykryć nawet niewielkie zmiany w organizmie. O plusach i minusach rezonansu magnetycznego rozmawiamy z radiologiem, prof. dr. hab. n. med. Markiem Sąsiadkiem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0